Written by 8:41 am Porady

Czy potrzebujemy pakietów medycznych?

W czasach coraz większego obciążenia państwowej służby zdrowia i wydłużających się kolejek u lekarzy specjalistów warto zastanowić się nad tym, jak można zapewnić sobie szybszą wizytę u lekarza, pomoc, zabieg czy ważne badanie diagnostyczne. Alternatywą dla pomocy lekarskiej świadczonej na NFZ są coraz bardziej popularne pakiety medyczne. Jak one działają i czy naprawdę ich potrzebujemy?

Pakiety medyczne — jak to działa?

Pakiety medyczne są w najprostszej definicji specjalną usługą abonamentową, dzięki której w razie potrzeby można skorzystać z szeregu ekspresowych świadczeń lekarskich, omijając wieloletnie kolejki na NFZ i korzystając ze wsparcia medyków praktycznie z dnia na dzień.

Tego rodzaju pakiety sprzedawane są dzisiaj w wielu firmach medycznych, dlatego przed ich zakupem warto dokładnie sprawdzić, jak działają i jakie usługi obejmują.

W ramach opłacanego co miesiąc pakietu możemy zyskać np. nielimitowaną liczbę wizyt u renomowanych specjalistów, szybkie przyjęcie do lekarza endokrynologa, onkologa czy dermatologa, możliwość wykonania badań profilaktycznych i specjalistycznych, ale i mieć zapewnione wizyty domowe oraz dostęp do szeregu konkretnych zabiegów i operacji, na które w państwowej służbie zdrowia trzeba czekać latami.

W jakich przypadkach przyda się pakiet medyczny?

Z pakietów medycznych korzystają dzisiaj nie tylko osoby o wyższym statucie społecznym, ale praktycznie wszyscy ci, którym zależy na zdrowie swoim i całej rodziny i którzy zdają sobie sprawę z tego, że nagłe pogorszenie stanu zdrowia, wypadek czy choroba będą się w leczeniu państwowym wiązały z licznymi ograniczeniami.

Standardowa opieka medyczna po pierwsze trwa długo, wymaga setek skierowań, oczekiwania w kolejkach i nerwów związanych z przedłużającym się czasem leczenia czy choćby oczekiwania na rezonans magnetyczny, EKG czy rehabilitację.

We wszystkich takich przypadkach pakiety medyczne są odpowiedzią na problemy z uzyskaniem pomocy i dają ją praktycznie od ręki. Za stałą, comiesięczną opłatę zapewniamy sobie dostęp do lekarzy, wizyt i leczenia bez nerwów, kolejek i ograniczeń.

Zakup prywatny czy w ramach dodatkowej bonusu od firmy?

Wraz z pogarszającym się stanem państwowej opieki medycznej, zwiększa się ilość firm prywatnych świadczących możliwość wykupienia u nich rozbudowanego pakietu medycznego. Opieka prywatna jest tutaj możliwa do uzyskania natychmiast i nierzadko na znacznie lepszych warunkach, dostępnych sprzęcie medycznym od ręki i fachowej pomocy lekarza.

Pakiety medyczne można dostać na kilka różnych sposobów. Po pierwsze można je opłacić prywatnie, wybierając firmę, rodzaj pakietu i jego dodatki (np. objęcie opieką medyczną współmałżonka, dzieci, czy całej rodziny), ale i skorzystać z tego, że coraz większa liczba pracodawców opłaca pakiety swoim pracownikom. Jest to nierzadko bardzo ważny bonus decydujący o przyjęciu pracy w danej firmie czy pozostaniu w niej na dłużej.

Pracodawca, proponując pakiety medyczne, staje się często o wiele bardziej atrakcyjny dla pracowników, niż ten oferujący wyłącznie karnety na basen.

MedicCentre.pl
Artykuł powstał we współpracy z mediccentre.pl
Co zrobić, gdy dziecko za dużo czasu spędza ze smartfonem?
Idealny wózek na zimę – co go wyróżnia?
Last modified: 10 listopada, 2020
Close