Written by 8:31 am Porady

Idealny wózek na zimę – co go wyróżnia?

Na spacery z dzieckiem warto chodzić nie tylko w okresie wiosenno-letnim. Również jesień i zima to czas, gdy maluchy powinny regularnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Aby było to możliwe, trzeba jednak zadbać o wybór odpowiedniego wózka do przewożenia najmłodszych. Modele na sezon zimowy muszą wyróżniać się wyjątkową trwałością.

Jak wybrać idealny wózek na zimę? Jego najważniejsze cechy opiszemy poniżej.

Wózek na zimę – komfort dla dziecka i rodziców

Wózek stanowi jeden z najważniejszych elementów wyprawki, kupowanej przez świeżo upieczonych rodziców. Zapewnia komfort i bezpieczeństwo przemieszczania się z dzieckiem. Przydaje się w codziennym pędzie życia oraz do rekreacji, na przykład, gdy chce się wybrać z maluchem na spacer.

Z tego typu sprzętów korzysta się również w okresie jesienno-zimowym, kiedy pogoda nie zawsze jest przyjemna. Czym zatem powinny wyróżniać się wózki na zimowe chłody?

Solidna konstrukcja i trwałe materiały

Zima to czas szczególnie trudny dla wszelkich urządzeń i sprzętów użytkowanych na zewnątrz. Dotyczy to również wózków, narażonych na działanie wilgoci, błota, śniegu i soli, którą posypuje się chodniki.

Z tego też względu wszystkie wózki kupowane na okres zimowy, gondole i spacerówki, muszą być szczególnie trwałe, najlepiej wykonane z materiałów, które bez trudu zniosą działanie wymienionych powyżej szkodliwych czynników.

Warto również wybrać modele z zaimpregnowanymi tekstyliami. Dzięki temu ich powierzchnia nie będzie łatwo nasiąkać wodą oraz będzie też bardziej odporna na zaplamienie.

Duże koła i stabilność

Podczas spaceru zimową porą naprawdę nie trudno o przypadkowe potknięcie. Chodniki są oblodzone, a na alejkach w parku często zalegają bryły lodu lub nie udeptany śnieg. Wózki przeznaczone na tę porę roku powinny być zatem dość ciężkie, o dobrze wyważonej, stabilnej konstrukcji. Znacznie ułatwia to manewrowanie i zmniejsza ryzyko przewrócenia się wózka.

Modele zimowe powinny mieć także jak największe koła. Dzięki nim bez większego trudu udaje się przemieszczać nawet w mało komfortowych warunkach.

Ciemne kolory tkanin

Choć wielu rodziców szuka obecnie wyrazistych i wielobarwnych wózków, to w okresie jesienno-zimowym znacznie praktyczniejsze okazują się modele o stonowanych odcieniach.

Dlaczego? Na ich powierzchni wszelkie zabrudzenia, na przykład plamy z błota śniegowego, są zdecydowanie mniej widoczne. A nikt przecież nie ma zamiaru prać wszystkich elementów wózka po każdym spacerze.

Dużo miejsca dla malucha

Gdy kupuje się gondolę lub spacerówkę na okres zimowy, trzeba zadbać o to, żeby było w nich wystarczająco dużo miejsca na dodatkowe okrycie, na przykład na śpiworek. Jest to przecież czas, gdy na zewnątrz bywa bardzo zimno i wilgotno. Odpowiednie zabezpieczenie dziecka przed chłodem staje się zatem sprawą kluczową.

Do zbyt dopasowanego i ciasnego wózka nie włoży się ocieplenia ani śpiworka. Niekiedy też może on stać się po prostu niekomfortowy dla malucha.

Konserwacja i instrukcja dbania o wózek

Nie można zapominać o tym, że nawet najlepsza konstrukcja wymaga nieustannych zabiegów konserwacyjno-pielęgnacyjnych, aby sprawnie działała przez cały sezon.

Również w przypadku wózków dla dzieci trzeba stosować się do zaleceń wyszczególnionych w instrukcji obsługi.

Podstawą jest oczywiście usuwanie błota i śniegu z kół oraz pozostałych elementów konstrukcyjnych po każdym spacerze. Dodatkowo, przynajmniej raz w tygodniu, powinno się dokładnie umyć wszystkie części ruchome oraz potraktować je preparatami typu WD40 oraz smarami, które zapewnią sprawne działanie konstrukcji.

Wszelkie tekstylia należy regularnie prać (przynajmniej raz w miesiącu), aby zagwarantować ich czystość i bezpieczeństwo dla malucha.

Dzięki tym kilku, prostym działaniom utrzymuje się bez większego trudu wózki w optymalnej kondycji przez cały sezon zimowy.

Wygodny wózek – komfort i bezpieczeństwo rodziców i dzieci

Dobrze dobrany wózek to gwarancja komfortu dla malucha, który w nim podróżuje, oraz dla rodziców.

Wybór właściwego modelu pozwala zwiększyć wygodę spacerowania w nieprzyjemnym okresie jesienno-zimowym. Maluch jest odpowiednio zabezpieczony, a rodzice mogą łatwo manewrować wózkiem w deszczu, śniegu lub na lodzie. Zwiększa to funkcjonalność konstrukcji oraz poprawia bezpieczeństwo.

Dostępność trwałych i praktycznych modeli, idealnych na tę porę roku, jest naprawdę spora. Warto zatem spędzić nieco czasu na poszukiwaniach i znaleźć produkt, który zapewni przyjemność i swobodę spacerowania nawet w mniej sprzyjających warunkach.

***

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wózków dla dzieci? Wejdź na stronę: Wozki-Foteliki.pl i sprawdź, co na ten temat piszą eksperci.

Czy potrzebujemy pakietów medycznych?
Zawieszka do smoczka - pomysł na prezent
Last modified: 10 listopada, 2020
Close