Written by 8:43 am Porady

Smog zabija Twoje dziecko! Wybierz dobry oczyszczacz powietrza

1,8 miliarda dzieci poniżej 15. roku życia oddycha niebezpiecznie zanieczyszczonym powietrzem, a kilkaset tysięcy z nich w wyniku tego umiera, wynika z badań [1] przeprowadzonych w 2018 roku przez WHO. Powietrze w polskich miastach należy niestety do europejskiej czołówki [2] pod względem ilości zawartych w nim toksyn. Sprawdź, co możesz zrobić, by Twoje dziecko nie oddychało w domu zanieczyszczonym powietrzem.

Niebezpieczny smog

Przytoczone badania WHO wskazują, że kobiety, które będąc w ciąży oddychają powietrzem zanieczyszczonym smogiem, częściej rodzą przedwcześnie, a ich dzieci po urodzeniu ważą mniej.

Takie noworodki cierpią również na zaburzenia w rozwoju neurologicznym i mają mniejsze zdolności poznawcze, a w późniejszym życiu są bardziej narażone na choroby przewlekłe, takie jak choroby układu krążenia.

Na tak negatywne skutki dla zdrowia wpływa przede wszystkim obecność w powietrzu pyłów PM2,5, czyli cząstek stałych o średnicy 2,5 mikrometra – tak małe rozmiary umożliwiają im bezproblemowe przenikanie do płuc i układu sercowo-naczyniowego.

To szczególnie niebezpieczne dla niemowląt i małych dzieci, których układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni ukształtowany.

Jak pozbyć się smogu z domu?

Jakość powietrza na zewnątrz zależy od poważnych decyzji na skalę światową, ale możesz zrobić wiele, by było ono czyste w Twoim domu.

Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie zakup dobrego oczyszczacza powietrza.

Czym powinien charakteryzować się oczyszczacz powietrza na smog? Przede wszystkim powinien posiadać filtr HEPA, który potrafi wychwycić mikroskopijne cząsteczki zanieczyszczeń.

Istotne są również duża wydajność i tryb automatyczny – te cechy łączy w sobie oczyszczacz powietrza Lifaair.

Oczyszczacze powietrza, które oferuje ta fińska firma, pracują bardzo wydajnie:

  • model LA333, dzięki wydajności 332 m³/h, może oczyścić powierzchnię do 39 m²;
  • model LA503 o wydajności 450 m³/h jest polecany do powierzchni nawet 54 m².

Oczyszczacze powietrza LIFAair składają się z:

  • filtra wstępnego, zatrzymującego duże zanieczyszczenia;
  • filtra HEPA, usuwającego cząsteczki stałe;
  • filtra węglowego, pochłaniającego zanieczyszczenia gazowe.

To dzięki nim oczyszczacz powietrza jest w stanie walczyć ze smogiem, a także z alergenami, wirusami i bakteriami.


Oczyszczacze powietrza LIFAAir są idealnym rozwiązaniem do dziecięcego pokoju ze względu na swoją cichą pracę, która nie zakłóci snu dziecka.

W sprzedaży do kompletu z oczyszczaczem powietrza LIFAair jest również stacja pomiarowa, która kontroluje stan powietrza i umożliwia oczyszczaczowi inteligentną pracę, informując Cię na bieżąco m.in. o poziomie zawartego w smogu pyłu PM2,5.

Te i inne modele oczyszczaczy powietrza, które zadbają o zdrowie Twoje i Twojego dziecka, znajdziesz w sklepie: Homespot.

Źródła:

[1] https://www.who.int/news-room/detail/29-10-2018-more-than-90-of-the-world%E2%80%99s-children-breathe-toxic-air-every-day

[2] https://smoglab.pl/smogowi-liderzy-ranking-miast/

Zawieszka do smoczka - pomysł na prezent
Nawilżacze powietrza z ewaporacją – czy to bezpieczne dla dzieci?
Last modified: 6 października, 2020
Close