Written by 11:05 am Porady

Dlaczego warto grać z dziećmi w gry planszowe?

W dobie wszechobecnych gadżetów elektronicznych, które absorbują dzieci, poszukujemy rozrywek i zabawek będących dla nich odskocznią od cyfrowego świata. W tej roli znakomicie spiszą się planszówki. Popularne gry dla dzieci zajmą je na wiele godzin, dostarczając ekscytujących wrażeń. Aby zaszczepić u najmłodszych miłość do gier planszowych, warto grać razem z nimi. Przyniesie to wiele korzyści zarówno rodzicom, jak i dzieciom.

Cenny czas pielęgnowania relacji

Gra planszowa dla dzieci stanie się zabawką, która pozwoli Ci zacieśnić więzi z dzieckiem. Wspólne wieczory spędzone na graniu zapiszą się w pamięci Twojego dziecka, jako czas beztroskiego dzieciństwa. Dodatkowo pasje, jakie będą Was łączyć, wniosą sporo nowych tematów do ciekawych i długich rozmów. Dziecko pozna Cię nie tylko jako rodzica, który zagania je do codziennych obowiązków, ale także jako sprytnego stratega. Nie oznacza to jednak, że musisz zawsze wygrywać. Młodsze dzieci czerpią ogromną satysfakcję z wygranej i należą im się fory. Na prawdziwą rywalizację przyjdzie czas i kto wie, może to Ty będziesz potrzebować ulgowego traktowania.

Nauka poprzez zabawę

Kolejną zaletą gier planszowych jest ich funkcja edukacyjna. Zaczyna się ona w zasadzie od momentu rzutu kostką. Opanowanie trudnej sztuki liczenia do sześciu jest dla przedszkolaka sporym osiągnięciem. Dzieci grające w różne gry, zdobywają też coraz większą wiedzę o świecie. Niektóre planszówki rozwijają umiejętność planowania, przewidywania i logicznego myślenia. Inne pogłębiają wiedzę np. na temat zasad ruchu drogowego bądź wzbogacają słownictwo tak, jak Scrabble. Dzieci, spędzające czas przy grach planszowych, bawią się i nie czują, że w tej samej chwili nabywają nowe zdolności. Podobnie zresztą jak towarzyszący im rodzice.

Relaksująca rozrywka

Atrakcyjna i wciągająca fabuła gier planszowych pozwali Ci wspólnie z dzieckiem oderwać się od codzienności i przenieść na chwilę do świata fantazji. W tej rzeczywistości możesz być magnatem hotelowym, trenerem drużyny piłkarskiej czy poszukującym przygód bohaterem. Przy okazji zapomnicie o codziennych troskach, a wzajemna rywalizacja dostarczy sporo emocji. Dobra zabawa wprawi Was w świetny nastrój, co jest jednym z największych plusów wspólnej gry.

Najpopularniejsze gry planszowe

Gry planszowe dla dzieci różnią się tematyką i regułami, a to sprawia, że nigdy się nie nudzą. Do klasyki gatunku należy gra Chińczyk, którą kochają najmłodsi. Aby uatrakcyjnić rozgrywkę, warto nabyć grę z motywami popularnych dziecięcych bohaterów – postaci z bajki Świnka Peppa czy Psi Patrol. Popularna gra Monopoly występuje między innymi w wersji dla maluchów i stanowi wyzwanie dla dzieci, które ukończyły 4 lata. Jedną z bardziej znanych gier przygodowych jest natomiast pełna zwrotów akcji gra Jumanji. Ciekawą opcją dla rodziców i dzieci lubiących działać pod presją czasu będzie rodzinna gra 5 sekund.

Gry dla dzieci w różnym wieku znajdziesz na stronie sklepu z zabawkami Manima.pl.

Co stosować na podrażnioną jamę ustną?
Jakie buty kupić dla dziewczynki na wiosnę?
Last modified: 28 stycznia, 2023
Close