Written by 10:44 am Niemowle, Dieta

Herbata z kopru włoskiego – kiedy warto ją podawać dziecku?

Koper włoski to roślina, która od wieków stosowana jest w celu łagodzenia dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zawdzięcza to swoim właściwościom, działającym rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Roślina ta wykazuje się dużą skutecznością, a przy tym jest niezwykle łagodna, co pozwala podawać ją nawet dzieciom. Kiedy jednak warto to robić? Odpowiadamy.

Jakie właściwości ma herbata z kopru włoskiego?

Herbata z kopru włoskiego jest suszem roślinnym, umieszczonym w saszetce. Taka forma ułatwia przygotowanie naparu. Roślina ta wykazuje szereg dobroczynnych właściwości. Stanowi cenne źródło witaminy A i C, a także zawiera minerały m.in. wapń, żelazo czy potas. Wytwarzany z kopru włoskiego olejek eteryczny sprawdza się w inhalacjach podczas przeziębienia, a wszystko to za sprawą właściwości wykrztuśnych rośliny.

Najważniejszym działaniem kopru włoskiego, jest jednak jego wpływ na układ trawienny. Pozwala on zmniejszyć napięcie mięśni gładkich układu pokarmowego, łagodząc tym samym rozmaite dolegliwości trawienne, w tym również doświadczane przez niemowlęta kolki. Koper włoski polepsza perystaltykę jelit, a tym samym poprawia ogólne procesy trawienne i metabolizm. Napar z rośliny polecany jest także w przypadku problemów z zaparciami. Herbata z kopru włoskiego dostępna jest m.in. tu: https://herbapol.poznan.pl/ i warto niewątpliwie wyposażyć w nią domową apteczkę.

Kiedy warto podawać dzieciom herbatkę z kopru włoskiego?

Napar z kopru włoskiego przede wszystkim sprawdza się w przypadku problemów trawiennych. Dlatego też warto podawać go maluchom borykającym się z kolką. Trzeba pamiętać jednak o tym, że herbatki z tej rośliny nie wolno stosować w nadmiarze. Przed podaniem jej dziecku należy zapoznać się z zaleceniami producenta i postępować zgodnie z nimi. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej omówić je z lekarzem.

Ze względu na fakt, że koper włoski ma znaczące działanie na organizm, przed podjęciem decyzji o podaniu go dziecku, należy dokładnie sprawdzić informacje znajdujące się na opakowaniu produktu. Poza dawkowaniem, będą tam również umieszczone informacje na temat wieku, od którego można podawać napar.

Gdzie można kupić herbatkę z kopru włoskiego?

Herbata z kopru włoskiego najczęściej dostępna jest w aptekach oraz specjalistycznych sklepach oferujących suplementy diety i rozmaite zioła np. tu: https://herbapol.poznan.pl/produkt/koper-wloski-fix-tylko-natura/. Często można dostać ją w drogeriach oraz sklepach spożywczych. Jest to ogólnodostępny produkt, więc jego zakup nie powinien stanowić problemu. 

Jak powinno się wybierać ubranka dla niemowlaka?
Nauka pływania niemowląt - najważniejsze wskazówki
Last modified: 19 lipca, 2023
Close