Written by 10:17 am Uncategorized

Wiosenne zabawy dla dzieci

Zabawy dla dzieci na wiosnę

Wiosna to czas, gdy natura budzi się do życia, a wśród większości dzieci rośnie chęć spędzania czasu na świeżym powietrzu. Co jednak w przypadku maluchów, które trzeba przekonywać do wyjścia na dwór? Otóż najlepiej jest zachęcić je do partycypowania w wiosennych zabawach na świeżym powietrzu. W dalszej części artykułu postaramy się przybliżyć najbardziej ciekawe formy rozrywki dla maluchów na wiosnę.

Poznawanie bliżej natury

Idealnym pomysłem na spędzenie z dzieckiem czasu wraz z nadejściem wiosny będą wspólne spacery, podczas których pociecha będzie mogła lepiej poznać otaczający ją świat. Poproś malucha, aby zbierał listki, kamyczki czy też inne skarby natury, by następnie wykorzystać je do gry w kółko i krzyżyk lub też tworzenie różnego rodzaju geometrycznych obrazów.

Zabawy z bańkami mydlanymi

Kolejną interesującą propozycją wiosennej zabawy jest puszczanie mydlanych baniek w trakcie spaceru. Dzieci uwielbiają wydmuchiwać, a następnie ścigać i przebijać mieniące się różnymi kolorami mydlane bańki. Oprócz tego można zaproponować dziecku konkurs na największą wydmuchaną bańkę mydlaną.

Twórcze zabawy z kredą

Jeżeli twoja pociecha lubi rysować to warto zakupić kolorową kredę. Możliwość tworzenia barwnych rysunków na chodniku potrafi przynieść dzieciom niezwykle wiele satysfakcji. Dodatkowo dzieci rozwijają w ten sposób swoją wyobraźnię oraz ćwiczą mięśnie rąk i dłoni. Kredę można wykorzystać również do narysowania pól do gry w klasy czy też zabawy polegającej na trafianiu kamyczkami do celu w wyrysowanym kółku.

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu

W przypadku dzieci, które są prawdziwymi wulkanami energii warto postawić na takie formy zabawy, które pozwolą się maluchom wyszaleć. Szczególnie polecamy rozrywkę w stylu jazdy na rowerku, hulajnodze czy też puszczania latawców. Wszystkie wspomniane formy zabawy poprawiają kondycję dziecka i uczą poczucia równowagi oraz koordynacji ruchowej. Bardzo dobrą alternatywą będzie również guma do skakania czy też skakanka, która pozwala na lepszą kontrolę ciała przez malucha. Ogólnie można przyjąć, że wiosną idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju zabawki ogrodowe. Przykładową ofertę takich produktów można sprawdzić tutaj – https://www.ebajlandia.pl/Zabawki-ogrodowe-c15

Wiosna oczami małego miłośnika motoryzacji

Jeżeli tylko rodzinny budżet na to pozwala, a dziecko uwielbia wszystko co związane z motoryzacją to znakomitym pomysłem będzie zakup na wiosnę autka z napędem na akumulator lub też gokarta na pedały dla maluchów. Dzięki temu dziecko będzie mogło poczuć się niczym prawdziwy rajdowiec, rozwijając swoją koordynację przestrzenną jednocześnie spędzając radośnie czas na świeżym powietrzu.

Klasyczne dyscypliny sportowe

Na sam koniec zostawiliśmy dobrze znane i popularne dyscypliny sportowe jak gra w piłkę nożną czy też siatkówkę. Wystarczy, że zabierzesz pociechę na najbliższe boisko sportowe lub też rozstawisz małe bramki w ogrodzie i pociecha będzie mogła trenować w trakcie wiosennych dni swój ulubiony sport.

Jak wspierać odporność dzieci?
Last modified: 27 marca, 2023
Close