Written by 10:28 am Porady

Co stosować na podrażnioną jamę ustną?

Stan zapalny w jamie ustnej to nic przyjemnego. Problemy ze spożywaniem posiłków, a nawet mówieniem mogą doprowadzić osobę do frustracji. Jednak istnieją preparaty, które mogą wiele zdziałać i uśmierzyć ból.

Podrażniona jama ustna – co jeść, aby nie bolało?

Podrażnienie jamy ustnej objawia się bólem w okolicach miejsca, gdzie to wystąpiło. Co więcej, ból ten jest większy podczas spożywania pokarmów, szczególnie gorących. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że w czasie podrażnienia po jednej stronie, staramy się jeść jedynie drugą. Oprócz opisywanych poniżej preparatów warto jednak skupić się również na samym pożywieniu. Dobrze jest w czasie wystąpienia objawów i leczenia spożywać pokarmy i napoje przestudzone. Spowoduje to mniejsze odczucia bólowe, a także nie doprowadzi do mocniejszego podrażnienia jamy ustnej.

Płyny do płukania jamy ustnej

W aptekach znaleźć można wiele preparatów mających na celu uśmierzyć ból i zaleczyć podrażnienia w jamie ustnej. Warto jednak skupić się na produktach o naturalnym składzie. Wszystko dlatego, że w naturze występuje wiele związków działających przeciwbólowo, przeciwzapalnie, dobrze więc, jeśli w składzie preparatu znajduje się tymianek i szałwia. Płyny do płukania jamy ustnej dostępne w większości aptek mogą skutecznie uśmierzyć ból, a przy tym zaleczyć podrażnienie. Mowa tutaj oczywiście o produktach, takich jak Tantum Verde w płynie, a nie środkach do płukania jamy ustnej zawierających alkohol. Warto wybierać takie, które go nie zawierają z prostej przyczyny, ten podrażni jamę ustną, a także doprowadzi do mocniejszych dolegliwości bólowych. Produktem, który może pomóc w walce z podrażnieniem, jest Mucosit dostępny tutaj: https://herbapol.poznan.pl/produkt/mucosit/

Mucosit na podrażnioną jamę ustną

Mucosit to jeden z lepszych produktów na podrażnioną jamę ustną dostępnych na rynku. Wspomaga leczenie chorób przyzębia, stanów zapalnych jamy ustnej. Działa miejscowo, ale bardzo skutecznie uśmierzając ból, co więcej jest to środek przeciwzapalny, ściągający i przeciwbakteryjny. W składzie znajdują się gęste wyciągi z koszyczka rumianku, koszyczka nagietka, liścia podbiału, szałwii czy też kory dębu. Zachęcamy do przetestowania produktu Mucosit w przypadku podrażnienia jamy ustnej. Preparat kupisz tutaj: https://herbapol.poznan.pl/produkt/mucosit-dent/, dostępny jest w wygodnym opakowaniu w formie żelu do stosowania na dziąsła. Warto także dodać, że to ekonomiczny wybór, jedna tubka wystarczy na wiele dni.

Czy potrzebne są fundacje dla dzieci?
Dlaczego warto grać z dziećmi w gry planszowe?
Last modified: 20 marca, 2023
Close