Written by 10:14 pm Porady

Czy potrzebne są fundacje dla dzieci?

Nie zawsze państwo radzi sobie z pomocą. Nie można jednak mieć pretensji do rządów, że nie są w stanie pomagać wszystkim w dostatecznym stopniu. Państwo dedykuje nam ogólne zasady, pomaga refundacjami, ale nie może brać na siebie każdego jednostkowego przypadku.

Dlatego powstają fundacje, które mają za zadanie pomoc  tym, którzy sami i z pomocą państwa nie są w stanie rozwiązać swojego problemu. Do pomocy grupom lub jednostkom powoływana jest do życia fundacja. Dzieci są najczęstszym beneficjentem jej misji. Oczywiście nie jedynym. Fundacje powoływane są także np. do pomocy zwierzętom pozbawionym właścicieli.

„Mundurowa” fundacja. Dzieci bohaterów beneficjentem

Gdy przegląda się listy funkcjonujących w polskiej przestrzeni fundacji można natrafić na jedną, która jest ukierunkowana na pewną grupę odbiorców. Można ją nazwać „mundurowa” fundacja. Dzieci bohaterów: strażaków, żołnierzy, policjantów, a nawet lekarzy czy ratowników medycznych mogą skorzystać z jej pomocy. Każdego dnia bowiem media donoszą o kolejnym przypadku śmierci lub wypadku pracownika na służbie. Giną żołnierze, którzy są na misjach. Policjanci i strażacy wykonujący swoje obowiązki służbowe. Lekarze i ratownicy medyczni tracili życie przy walce z COVID-19. Pozostawiają w cierpieniu swoich bliskich. W cierpieniu i z obawami o dalszą przyszłość. Do bliskich naszych bohaterów kieruje swą pomoc, ta szczególna organizacja. „Dorastaj z Nami”, takie miano nosi ta fundacja. Dzieci, które są jej beneficjentami mogą dzięki niej liczyć na wsparcie materialne i psychologiczne.

Warto wrzucić złotówkę do skarbonki fundacji „Dorastaj z Nami”

Każdy z nas może wpłacić datek, by mogła funkcjonować ta fundacja. Dzieci naszych bohaterów dzięki wpłatom na konto organizacji mogą liczyć na lepszą przyszłość. Na wyrównanie szans, które zabrał im nieprzychylny los. Na stronie internetowej dostępne jest konto, na które można wpłacić jednorazowy datek lub zadeklarować cykliczne wpłaty, by sprawowała swoje obowiązki fundacja. Dzieci czekają na każdy najmniejszy gest naszego dobra.

Chustka z Daszkiem na Gumce: Praktyczna i Modna Ochrona dla Twojego Dziecka
Co stosować na podrażnioną jamę ustną?
Last modified: 4 maja, 2023
Close