Written by 4:18 pm Porady

Zadbaj o bezpieczeństwo dziecięcej skóry w 4 krokach!

Skóra dziecka jest wyjątkowo delikatna przez co wymaga szczególnej opieki. Aby nie wywołać podrażnień warto trzymać się kilku podstawowych zasad, które pomogą zadbać o komfort i bezpieczeństwo naszych maluchów. W artykule podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę, aby skutecznie ochronić dziecięcą skórę od uczuleń, wysypki czy innego rodzaju reakcji alergicznych.

1. Unikaj sztucznych tkanin

Na rynku dostępnych jest wiele pięknych, kolorowych ubranek i akcesoriów dla dzieci. Warto pamiętać, że oprócz kuszącego wyglądu muszą być przede wszystkim komfortowe, oddychające i nieuczulające. Skóra skłonna do podrażnień jest najbezpieczniejsza w naturalnych tkaninach. Dobierając ubranka sprawdzaj z czego są one uszyte – dobrym dla dziecka materiałem jest między innymi bawełna, Polar Minky, len czy tetra. Zwróć uwagę czy są one miękkie, naturalnie barwione, elastyczne i antyalergiczne.

2. Wybieraj kosmetyki hipoalergiczne

Dziecko jest najbardziej narażone na wystąpienie alergii – chcąc je uchronić stawiaj na hipoalergiczne składy. Tego rodzaju kosmetyki są najczęściej pozbawione zapachu, gdyż właśnie substancje zapachowe są uczulające i podrażniające, a dodatkowo mogą utrzymywać się w powietrzu przez długi czas. Groźne związki chemiczne zawarte są w wielu detergentach – przed zakupem sprawdź czy wybrany środek jest od nich wolny, hipoalergiczny, przeszedł wymagające testy laboratoryjne i ma poświadczający jakość certyfikat.

Płyny do prania dla alergików Mr. ZIGGI

3. Dbaj o czystość

Utrzymanie przestrzeni mieszkalnej możliwie wolnej od kurzu i roztoczy może odgrywać bardzo ważną rolę w uchronieniu delikatnej skóry dziecka przed reakcjami alergicznymi. Oprócz prania ubranek należy pamiętać o regularnej zmianie pościeli i kocyków, częstym praniu ręczników, maskotek czy nawet firan i zasłon. Więcej na ten temat przeczytać możesz tutaj: https://mr-ziggi.pl/jak-prac-reczniki/. Ważne jest również odkurzanie mieszkania zwracając szczególną uwagę na dywany i tapicerki.

4. Dezynfekuj

Zalecamy, aby możliwie często dezynfekować tkaniny – zyskujemy dzięki temu pewność, że wszelkie bakterie, grzyby i wirusy zostaną usunięte. Niestety, większość dostępnych na rynku środków pozwala jedynie na dezynfekcję podczas prania w wysokich temperaturach (nawet w 90 stopniach Celsjusza). Nie jest to korzystne – tego rodzaju czyszczenie tkanin narusza ich włókna przyspieszając proces niszczenia materiału. Warto poszukać środka, który dezynfekuje w temperaturze zwykłego prania – skóra dziecka jest chroniona, a tkaniny są czyszczone w dobrych dla nich warunkach. Tego rodzaju detergentem jest między innymi monoprodukt Mr. ZIGGI – jego skład jest szczegółowo zbadany, substancje dezynfekujące uruchamiają się w 40 stopniach Celsjusza.

Młoda kobieta trzymająca w dłoniach pranie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Stosując się do wymienionych wyżej 4 kroków możemy być spokojni, że robimy co w naszej mocy, aby delikatna skóra dziecka była odpowiednio chroniona. Dobre gatunkowo detergenty mogą być kosztowne, dlatego najbardziej opłacalnym wyborem będzie środek wydajny i efektywny – taki, który ma skoncentrowaną formułę. Warto również pamiętać, że częste pranie zostawia po sobie ślad w środowisku naturalnym. Unikając szkodliwych substancji takich jak fosforany i zeolity uchronimy zbiorniki wodne przed osadzaniem się ich na dnie. Wybór wysokiej jakości tkanin i dbanie o ich kondycję nie dotyczy jedynie dzieci – każdy domownik skorzysta na czystości powietrza i komforcie noszonych ubrań.

Cechy żywności ekologicznej
Z czym można pomylić łuszczycę?
Last modified: 12 grudnia, 2020
Close