Written by 12:07 pm Porady

Komfort maluszka na 1 miejscu: jak zadbać o wygodę szkraba?

Każdy odpowiedzialny rodzic powinien postawić komfort maluszka na pierwszym miejscu. Na wygodę szkraba wpływa wiele różnych czynników. Ważne jest, aby racjonalnie wybierać akcesoria dla swojej pociechy. Nie bez znaczenia jest również kwestia bezpieczeństwa.

Należy mieć świadomość, że pierwsze lata życia mają ogromny wpływ na rozwój organizmu. Czasami wystarczy niewiele, aby doprowadzić do powstania wad ze strony np. układu kostnego. Jeśli chcesz podejmować wyłącznie mądre decyzje, to koniecznie zapoznaj się z tym wpisem!

Solidny i ergonomiczny wózek

Wózek to pierwszy pojazd naszego dziecka. Bardzo ważne jest to, aby konstrukcja była lekka, mobilna i wytrzymała. Duży wpływ na wygodę malca mają koła. Powinny one amortyzować wstrząsy, które powstają szczególnie podczas jazdy po nierównej powierzchni.

Sporym uznaniem cieszą się koła gumowe, które przystosowują się do nawierzchni. Sprawia to, że smyk nie odczuwa nieprzyjemnych drgań podczas jazdy. Podstawę stanowi właściwie wyprofilowana gondola lub siedzisko. Najlepiej, aby wózek umożliwiał szeroki zakres regulacji, gdyż dzięki temu w ciągu krótkiej chwili zostanie dopasowany do rzeczywistych potrzeb użytkownika. Nie można również nie wspomnieć o rozkładanym daszku, który chroni przed słońcem i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Materac z naturalnym wypełnieniem

Jakość snu bezpośrednio wpływa na samopoczucie malucha. Zarówno zbyt twardy, jak i przesadnie miękki materac nie jest dobrym wyborem. Warto zainwestować w model z naturalnym wypełnieniem, który jest bezpieczny nawet dla alergików. Nie posiada on w sobie żadnych toksycznych związków, które mogłyby zaostrzyć np. dolegliwości skórne lub schorzenia układu oddechowego.

Za materac dziecięcy satysfakcjonującej jakości trzeba zapłacić kilkaset złotych, jednak na zdrowiu latorośli nie można oszczędzać. Nie jest to inwestycja na kilka miesięcy. Właśnie dlatego nie zaszkodzi zaopatrzyć się w pokrowiec, który chroni przed przedostawaniem się wilgoci. Jest to prosty sposób na utrzymanie pożądanego poziomu higieny. Atutem jest także możliwość ograniczenia ryzyka pojawienia się pleśni i grzybów.

Termofor na bóle brzucha i inne dolegliwości

Termofor to akcesorium znane od pokoleń, które zostało zapomniane przez wielu rodziców. To wielki błąd! Jest ono niezastąpione podczas wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Uśmierza ból, a także poprawia ogólne samopoczucie. Na specjalną uwagę zasługuje termofor z pestek wiśni, który posiada znakomite właściwości. Jest on polecany na kolkę niemowlęcą nawet przez pediatrów.

Akcesorium może być stosowane nie tylko na ciepło, ale również zimno. Chłodne okłady mogą wspomóc zbijanie wysokiej temperatury. Stanowią także prawdziwe ukojenie dla skóry w upalne dni. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to koniecznie zajrzyj do tego artykułu –> https://zabawkaiwyprawka.pl/blog/post/termofor-z-pestek-wisni.

Piankowy wkład do wanienki

Kąpiel noworodka lub kilkumiesięcznego dziecka może stanowić źródło ogromnego stresu. Należy pamiętać, że maluch czuje emocje rodzica, co może sprawić, że stanie się on drażliwy i płaczliwy. Dbanie o higienę może stać się przyjemne dla obu stron! Ciekawym produktem jest piankowy wkład do wanienki. Dzięki niemu szkrab może znajdować się w wygodnej pozycji półsiedzącej lub leżącej. Nie ma konieczności jego podtrzymywania, co stanowi niepodważalną zaletę.

Istotne jest, aby akcesorium było wykonane z certyfikowanego tworzywa. Powinno ono szybko wysychać, gdyż zmniejsza to prawdopodobieństwo rozwoju bakterii. Cena nie jest zbyt wygórowana – już za kilkadziesiąt złotych można zakupić piankowy wkład do kąpieli, który przetrwa najintensywniejsze użytkowanie.

Czy wszystkie smoczki niemowlęce są bezpieczne?
Kosmetyki dla dzieci - jakie wybrać?
Last modified: 17 września, 2021
Close