Written by 10:06 pm Porady

Kosmetyki dla dzieci – jakie wybrać?

Pielęgnacja skóry dziecka to niezwykle ważny temat dla każdego rodzica. Wybór odpowiednich kosmetyków czasami bywa trudny, a ich znalezienie okazuje się być nie lada wyzwaniem. Należy pamiętać, że dziecięca skóra bywa bardzo wymagająca i wrażliwa, dlatego należy dokonać wszelkich starań, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień oraz uczuleń. W tym artykule podpowiemy Ci jak znaleźć odpowiednie kosmetyki dla Twojego dziecka. Przeczytaj do końca!

Niech pielęgnacja będzie atrakcyjna dla dziecka!

Codzienna pielęgnacja wcale nie musi być nudną rutyną i kojarzyć się z mało przyjemnym obowiązkiem. Zadbaj, aby Twoje dziecko miało z tą czynnością same miłe skojarzenia. Wtedy dużo chętniej będzie chciało uczestniczyć w codziennej pielęgnacji. Oto kilka sprawdzonych sposobów:

  • Warto zakupić kosmetyki, które na swoich opakowaniach posiadają wizerunek ulubionych bohaterów z bajek. Ten niewielki szczegół sprawi, że Twoje dziecko chętniej po nie sięgnie, niż gdyby do wyboru miało opakowanie z nudną szatą graficzną.
  • Dodaj akcesoria do kąpieli. Dziecko z dużo większą chęcią będzie chciało się wykąpać, gdy zobaczy obok siebie pływającą kaczkę lub rybkę. Warto również zaopatrzyć się w płyn do kąpieli z etykietą przedstawiającą ulubioną postać z kreskówki. Można pokusić się o zakup gąbki w kształcie jakiegoś zwierzaka, aby kąpiel stała się jeszcze bardziej bajkowa.
  • Mycie zębów w towarzystwie superbohaterów. Aby zachęcić swoje dziecko do regularnego mycia zębów warto kupić szczoteczkę oklejoną wizerunkiem ulubionych postaci z bajek. Możecie wspólnie wymyślać historie o tym, jak superbohaterowie walczą z potworami zwanymi próchnicą. Bardzo motywującym dodatkiem jest klepsydra, która pomaga dziecku odmierzać czas mycia zębów.

Kosmetyki dla dzieci - kupuj w sklepie Eurochemia.com

Jakich kosmetyków potrzebuje dziecko?

Dbanie o pielęgnację skóry Twojego dziecka to bardzo odpowiedzialne zadanie. Z pewnością nie potrzebuje ono całej szafki kosmetyków. W tym przypadku warto postawić na jakość, a nie na ilość. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę, czy dany produkt na pewno jest przeznaczony dla dzieci. Następnie trzeba przeanalizować skład i dobrać kosmetyki pod indywidualne potrzeby dziecka. Dobrym pomysłem może być zakup zestawów kosmetyków dla dzieci (https://eurochemia.com/162-zestawy-kosmetykow-dla-dzieci), których opakowania z wizerunkami postaci z bajek lub filmów animowanych zachęcają najmłodszych do brania regularnych kąpieli. Takie rozwiązanie sprawia, że dziecko czerpie jeszcze więcej radości z codziennej pielęgnacji.

Postaw na naturalne składniki!

Kosmetyki dla najmłodszych powinny w swoim składzie zawierać możliwie jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego. Dlatego staraj się wybierać produkty, które na swojej etykiecie mają krótki skład. Przed zakupem warto upewnić się, czy dziecko nie ma uczulenia na którykolwiek ze składników. Dzięki temu zapobiegniemy powstawaniu niechcianych podrażnień, które są szkodliwe dla wrażliwej skóry dziecka. Precyzyjnie dobrane kosmetyki pod indywidualne potrzeby dziecka zapewnią dobry poziom pielęgnacji i nawilżenia delikatnej skóry. Gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze można zgłosić się o pomoc do lekarza lub farmaceuty w celu uzyskania porady dotyczącej odpowiedniego wyboru kosmetyków.

Komfort maluszka na 1 miejscu: jak zadbać o wygodę szkraba?
Gdzie jechać nad morze z niemowlakiem?
Last modified: 22 lipca, 2021
Close