Written by 2:30 pm Niemowle

Pierwsze święta i pierwsze kolczyki dla dziecka

Wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka z okazji pierwszych wspólnie spędzonych Świąt Bożego Narodzenia jest trudnym zadaniem. W sklepach aż roi się od wymyślnych i kolorowych zabawek, pluszaków i lalek, ale czy na pewno są one podarunkami, które przetrwają długi czas i zapadną w pamięci dziecka i rodziców na długie lata? Na przekór temu, co oferują telewizyjne reklamy, warto posłuchać swojej intuicji i zdecydować się na założenie dziecku pierwszych kolczyków na święta, które będą pamiątką na długie lata.

Dlaczego kolczyki dla dziecka to idealny prezent na pierwsze święta?

Biżuteria od wieków wykorzystywana jest do tego, by przyozdabiać ciało. Z czasem zaczęła nabierać również walorów pamiątkowych i sentymentalnych, dlatego stała się częstym wyborem na prezent dla najbliższych osób z okazji ważnych wydarzeń rodzinnych i świąt.

Kolczyki dla niemowlaka będą więc nie tylko pięknie ozdabiać niewielką twarzyczkę, ale zostaną również wieloletnią pamiątką wspólnie spędzonych świąt. Założenie pierwszych kolczyków pozwoli także dziecku rozpocząć wspaniałą przygodę z błyszczącymi ozdobami i wywoła uśmiech na jego twarzy, gdy w odbiciu lustra dostrzeże piękną biżuterię.

Jak bezpiecznie założyć pierwsze kolczyki dziecku?

Decydując się na założenie pierwszych kolczyków swojemu maluchowi, należy wybrać przede wszystkim odpowiednią metodę przekłuwania, która będzie bezpieczna, szybka i bezbolesna. Metoda Blomdahl to właśnie ta, która spełnia te wszystkie warunki. Jest niezwykle przyjazna dzieciom i od dawna gości w aż 90% skandynawskich salonów kosmetycznych.

Kolczyki dla dziecka zakładane podczas zabiegu tą metodą są niezwykle bezpieczne i nie wywołują alergii. Wolne są od niklu, złota czy palladu. To właśnie te metale w przeważającej większości odpowiadają za alergie kontaktowe u maluchów. Zamiast nich, do produkcji pierwszych kolczyków marka Blomdahl użyła tytanu i plastiku medycznego, które są całkowicie neutralne dla małego organizmu.

Dodatkowo kolczyki dla niemowlaka zakładane są jednocześnie na oboje uszu za jednym kliknięciem, co nie tylko skraca czas spędzony w salonie, ale także minimalizuje stres u dziecka.

Zakładanie pierwszych kolczyków dziecku na święta — zwróć uwagę na sterylność

Oprócz specjalnych kolczyków hipoalergicznych ważne jest w momencie przekłuwania utrzymanie odpowiedniej sterylności i antyseptyki. Kolczyki dla dziecka, które zakładane są w nieodpowiednim miejscu przy użyciu brudnych narzędzi kosmetycznych, może skończyć się zakażeniem rany lub – co gorsza – zarażeniem się przewlekłą chorobą wirusową.

Naprzeciw wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa ponownie wychodzi marka Blomdahl, która bezwzględnie dba o rygor sanitarny. Zarówno kolczyki, jak i aparatura są sterylne, a zasada bliskiego kontaktu podczas zabiegu, zapobiega zetknięciu się kolczyka z dłonią lub płatkiem ucha dziecka.

Dzięki specjalnym średnicom gwintów oraz zatyczkom, które zatrzymują się na ogranicznikach, powstałe rany goją się o wiele krócej, a dziurki kształtują się do odpowiednich rozmiarów.

Jak pielęgnować pierwsze kolczyki dziecka w fazie gojenia?

Nie każdy rodzic ma świadomość, że gojenie dziurek w uszach może trwać od kilku miesięcy do roku. To właśnie po tym czasie, otwory uzyskują stałą i niezmienną średnicę. Najważniejsze jest jednak, by w początkowym okresie gojenia (2-4 tygodnie) regularnie przemywać przekłute miejsca środkami odkażającymi. Przydatne zatem będzie użycie wody utlenionej lub mydełka antybakteryjnego nawet kilka razy dziennie.

Zastosowanie odpowiedniej higieny, a także zaufanie metodzie Blomdahl pozwoli Twojemu dziecku bez stresu i stanów zapalnych cieszyć się z nowych kolczyków podczas pierwszych wspólnych świąt.

Nauka pływania niemowląt - najważniejsze wskazówki
Pieluszkowe odparzenie skóry — na czym polega, jak się objawia i jak z nim walczyć?
Last modified: 13 grudnia, 2022
Close