Written by 12:47 pm Porady • One Comment

Fajne zabawki na prezent dla dzieci do 6 lat

Dzieci do 6 roku życia mają w głowie głównie zabawę. Spędzają na niej większość dnia. Jednak do atrakcyjnej zabawy, która szybko się nie znudzi, potrzebne są odpowiednie zabawki, które na dłużej zaabsorbują uwagę dziecka. Okazją do kupienia fajnych zabawek jako prezent mogą być święta albo urodziny. Warto to wykorzystać i kupić dziecko coś, z czego będzie zadowolone, a zabawa będzie sprawiała dużą radość.

Co kupić dziecko do 6 roku życia jako prezent?

Obecnie jest bardzo wiele zabawek do wyboru, więc z jednej strony wybór może być trudny, ale z drugiej strony przy tak dużym asortymencie można coś wybrać nawet najbardziej wybrednemu dziecku.

Jakie zabawki kupić propozycje:

Zestaw kreatywny slime

Taki zestaw to nie tylko zabawa, ale również rozwój dziecka. Dzięki slime dziecko rozwija swoją kreatywność, jak również poprawia integrację sensoryczną, w dodatku symuluje zmysł dotyku i wspomaga rozwój motoryki. Dziecko uczy się cierpliwości, koncentracji i skupienia. Oprócz rozwoju slime daje również to, co najważniejsze, czyli doskonałą zabawę. Dziecko zajmie się sobą, a rodzice będą mieli czas, aby porobić coś w domu. Zestaw kreatywny slime jest elastyczny i rozciągliwy, dzięki czemu dziecko może stworzyć różne kształty. To wspaniały i gotowy pomysł na prezent.

Klocki magnetyczne

Takie klocki umożliwiają wcielenie w życie kreatywne pomysły dziecka. Są proste w konstrukcji i nie mają żadnych ostrych elementów, a wszystko można łatwo połączyć i zdemontować, dzięki dobrze przemyślanemu systemowi magnesów. Dziecko może tworzyć własne projekty albo skopiować pomysły z dołączonej do klocków instrukcji. Jest to prezent dla dzieci w wieku od 4-5 lat, które nie będą próbowały gryźć, ani połykać klocków.

Domowe kręgle

Jest to zabawa nie tylko dla dziecka, ale dla całej rodziny. Zabawka, przy której cała rodzina może spędzać miło czas. W skład wchodzi 6 kręgli z kolorowymi kulkami w środku, które nie są wyjmowane. Kula do kręgli ma świecące elementy, aby dawała dziecku lepsze wrażenia wizualne, jest również dostosowana wielkością i wagą dla małych dzieci. Zabawka nie zajmuje dużo miejsca i można ją wszędzie ze sobą zabrać.

Zestaw artystyczny z ruchomymi elementami

Mogą to być zwierzęta, dinozaury, postacie z bajek, trzeba wybrać to, co dziecko lubi. W takim zestawie znajdują się różne szablony do samodzielnego pokolorowania, które następnie można połączyć, tworząc ruchomą postać. Dziecko dobierając krok po kroku odpowiednie elementy, w końcu stworzy własną kompozycję.

Tablice magnetyczne

Tablica w postaci walizki zawiera kilka elementów umożliwiających dziecku określoną zabawę. Można pisać na niej kredą, przyczepiać magnesy robić rysunki po znikopisie. Tablica zawiera również zestaw literek i cyferek, z których można uczyć się prostych słów oraz cyferek. Jest to  zabawka, która w formie zabawy przyczynia się do nauki i rozwoju dziecka.

Jest wiele zabawek, które nadają się na prezent dla najmłodszych. Dużo zależy od tego, co dzieci lubią, dlatego kupując prezent, trzeba brać pod uwagę gust dziecka.

Gdy dziecko wybiera to co chce robić w ciągu dnia – zalety wychowawcze
Misie szumisie - jak działają?
Last modified: 19 grudnia, 2022
Close