Written by 11:36 am Porady

Sportowe obuwie dla dziecka – jakie wybrać?

Wybór sportowego obuwia jest niezwykle istotny dla komfortu funkcjonowania dziecka. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat wyboru właściwych butów dla młodego człowieka.

Rozmiar stopy dziecka

Wybierając sportowe obuwie dla dziecka powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim na jego rozmiar. Stopa dziecka dość szybko rośnie, co sprawia, że jej rozmiar może się nagle zmienić. Warto regularnie mierzyć stopy dziecku, aby na bieżąco kontrolować prawidłowość dobranego rozmiaru obuwia. Buty dla dziecka nie mogą być zbyt małe, ponieważ będą za ciasne, co sprawi dyskomfort. Nie powinno się również wybierać butów zbyt dużych, ponieważ mogą zsuwać się z nóg oraz sprawiać problemy podczas chodzenia.

Stabilność butów

Wśród najważniejszych cech sportowego obuwia dla dziecka można wskazać także stabilność butów. Obuwie dla dziecka powinno dobrze stabilizować nogę oraz zapewniać młodemu człowiekowi bezpieczeństwo podczas codziennego poruszania się na zewnątrz. Wybierając buty dla dziecka powinno się zwrócić uwagę na ich cholewkę. Nie powinna być ona zbyt wysoka, ale także zbyt niska. Bardzo dobrym wyborem będzie miękka cholewka, która nie będzie unieruchamiała stopy dziecka. Buty, które zapewnią dziecku idealną stabilność, to na przykład model z oferty firmy Bartek: https://www.bartek.com.pl/sport-line-bartek-czarno-zolty-t-11600008-p45658.

Materiał obuwia

Ważną kwestią podczas wyboru butów dziecięcych jest materiał, z którego zostały one wyprodukowane. Buty sportowe dla dziecka powinny się charakteryzować wyjątkowo wysokimi parametrami jakościowymi, aby były trwałe i wytrzymałe podczas użytkowania przez dziecko. Szczególnie polecane jest obuwie stworzone ze skóry naturalnej, która bez wątpienia zapewni dziecku codzienny komfort. Jest to materiał przyjemny w dotyku, który gwarantuje optymalną wentylację wewnątrz obuwia.

Atesty obuwia

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć wiele modeli butów, które mają specjalne atesty. Wśród nich można wskazać na przykład rekomendację Instytutu Matki i Dziecka, a także certyfikat Zdrowa Stopa. Uzyskane certyfikaty stanowią gwarancję jakości butów, a także przetestowania obuwia pod kątem bezpieczeństwa jego użytkowania na co dzień. Buty z atestem są pewne, ponieważ zostały wcześniej odpowiednio sprawdzone.

Wygoda noszenia

Dla dziecka bardzo duże znaczenie ma wygoda noszenia konkretnych butów, dlatego powinno się sprawdzić tę kwestię przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie butów. Dziecko powinno mieć możliwość swobodnego poruszania palcami w wybranych butach, ponieważ dzięki temu jego ruchy nie będą skrępowane. 

Z szeroką ofertą sportowych butów dla dziecka można zapoznać się na stronie internetowej: https://www.bartek.com.pl/buty-chlopiec-sport-line

Jakie buty kupić dla dziewczynki na wiosnę?
Gdy dziecko wybiera to co chce robić w ciągu dnia – zalety wychowawcze
Last modified: 25 stycznia, 2023
Close