Written by 12:10 pm Niemowle, Karmienie niemowlęcia, Karmienie butelką

Butelki dla niemowląt – oto 3 rodzaje, które spisują się najlepiej

Karmienie małego dziecka nie jest sprawą łatwą. Dla maluszka to także wyzwanie. Dlatego zakup odpowiedniej butelki ma tak kluczowe znaczenie. Na jaką się zdecydować? Wybór butelek dedykowanych karmieniu noworodków i niemowląt jest obecnie imponujący. Można się nieco pogubić. Dlatego my przyjrzeliśmy się bliżej poszczególnym propozycjom i wybraliśmy 3 modele zdecydowanie warte uwagi każdej mamy.

Butelka w kształcie piersi

Butelki tego typu, m.in. marki Mimijumi, znaleźliśmy na https://ancymon.com.pl/pl/c/Karmienie/43. To rozwiązanie zaprojektowane przez lekarzy, pielęgniarki, ekspertów od laktacji i same mamy, z myślą o sytuacjach, w których dziecko przechodzi na karmienie mieszane lub wyłącznie butelkowe. Butelka do złudzenia przypominająca pierś mamy może zdecydowanie ułatwić ten nieco trudny dla maluszka moment. Butelki doskonale wspierają w nowej sytuacji zarówno dziecko, jak i mamę.

Proponowana butelka została wyposażona w smoczek zbliżony zarówno kształtem, fakturą materiału, jak i kolorem do kobiecej piersi. Dodatkowo konstrukcja butelki opiera się na fizjologicznej dynamice karmienia, zatem butelka pod każdym względem została przygotowana w taki sposób, aby łudząco przypominać pierś mamy.

Za co jeszcze warto pochwalić butelkę? Z pewnością będzie to nowatorski system antykolkowy. Dodatkowo wykonanie z wysokiej jakości, w pełni bezpiecznego tworzywa nie zawierającego szkodliwego bisfenolu A (BPA) oraz lateksu.

Butelka antykolkowa

Butelka antykolkowa to rozwiązanie, które ma na celu przeciwdziałanie powstawaniu w butelce ciśnienia. Te, jak wiemy, może powodować przerywanie ssania przez dziecko i połykanie przez nie powietrza. A w takich właśnie sytuacjach często pojawiają się u maluszka bolesne wzdęcia, zaburzenia trawienia i kolki.

Wśród butelek antykolkowych z pewnością na uwagę zasługują butelki marki Twistshake. Wyposażono je w unikalny system Twistflow, który zapobiega występowaniu kolek u niemowląt oraz zapewnia równomierny przepływ pokarmu (smoczek posiada tutaj specjalny wentyl, który odprowadza nadmiar powietrza, zapewniając równomierny przepływ pokarmu). Dodatkowo, skróceniu ulega tutaj czas przygotowania mlecznych posiłków. To zasługa specjalnego sitko – miksera, który ułatwia wymieszanie mleka w butelce i zapobiega powstawaniu grudek. Te często zatykają smoczek, co z kolei prowadzi do przerywania ssania. Dziecko narażone jest na mimowolne łykanie powietrza, a stąd droga do kolki jest już bardzo prosta.​

Butelka o regulowanym przepływie

Ważne, aby przepływ pokarmu w butelce płynnie dostosowywał się do intensywności ssania przez maluszka. Takie rozwiązania gwarantowane są przez butelki o regulowanym przepływie. Mamom chcącym połączyć karmienie piersią z karmieniem butelką lub zamierzającym przejść wyłącznie na karmienie butelką polecamy m.in. takie rozwiązanie, np. w formie butelek Zero Zero marki Suavinex. Butelki nie tylko eliminują powietrze w pokarmie (te może wywoływać kolki), ale także zapobiegają utlenianiu się mleka i utracie przez pokarm wartości odżywczych. Dodatkowo, butelki wyposażone są w innowacyjne silikonowe torebki, które  rozciągają się w czasie karmienia zgodnie z intensywnością ssania przez dziecko. Proces ten odbywa się niemal identycznie, jak w gruczołach mlecznych u kobiety karmiącej.

Ząbkowanie u dziecka
Last modified: 26 marca, 2020
Close