Written by 1:12 pm Porady

Misie szumisie – jak działają?

Na samym początku przygody zwanej rodzicielstwem trzeba wyposażyć się w szereg niezbędnych artykułów, które są potrzebne do opieki nad dzieckiem. Są też takie produkty, które po prostu ułatwiają obowiązki wynikające z wychowania maluszków. Do tego typu wyposażenia zaliczają się misie szumisie – urządzenia, z których skorzystają zarówno rodzice, jak i dzieci. Występują w formie kolorowych pluszaków, dzięki czemu maluchy mogą cieszyć się piękną zabawką.

Co to są misie szumisie?

Misie szumisie to nazwa urządzenia, które pomaga rodzicom w usypianiu swoich dzieci. Jest to jedna z pierwszych maskotek w życiu każdego malucha. Wyglądają kolorowo, są miękkie i miłe w dotyku oraz przytulne, dlatego maluszki chętnie przytulają się do tych zabawek. Idealnie wpasowują się w wystrój pokoju dziecięcego lub jako ozdoba łóżeczka czy wózka.

Szumiące misie – jak sama nazwa wskazuje – emitują delikatne szumy, które pomagają zasypiać małym dzieciom. Dlaczego tego typu odgłosy działają uspokajająco i usypiająco? Fenomen tkwi w tym, że szumisie wydobywają dźwięki przypominające odgłosy, jakie panują w brzuchu ciężarnej kobiety – przepływy wody płodowej i krwi pępowinowej. Zatem urządzenia te dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i zapewniają namiastkę otoczenia, w którym dotychczas się rozwijało. Dzięki nim dźwięki i hałasy tętniącego życiem świata nie powodują niepokoju u maluszka. Misie szumisie od elemele.com.pl to doskonały usypiacz dla niemowląt, które nie potrafią jeszcze odnaleźć się w nowej sytuacji – zastępują znajome im dotychczas dźwięki.

Alternatywa dla odkurzaczy i suszarek

Szumy odkurzacza, suszarki do włosów lub niedostrojonego radia to przeżytek, który nie zawsze okazuje się skuteczny. Szumiące misie to zdecydowanie lepsza alternatywa, która nie wymaga nakładu pracy i blokowania istotnych sprzętów domowych. Poza tym misie szumisie posiadają znacznie więcej właściwości, niż ciągły, jednostajny odgłos.

To, co odróżnia misie szumisie od domowych sposobów, to przede wszystkim możliwość wydobywania kilku różnych dźwięków. Do wyboru są szumy białe i różowe, klasyczne szumy wód płodowych i jednostajnego bicia serca, a także uspokajające odgłosy deszczu czy fal morskich. Niektóre z nich mają funkcję cichego śpiewu kołysanek, co sprawdza się szczególnie na późniejszym etapie wychowania, gdy dziecko wyrośnie z okresu noworodkowego. Co ciekawe, misie szumisie umożliwiają regulację głośności, co pomaga w dostosowaniu natężenia do sytuacji.

Inteligentne szumisie

Dla niektórych rodziców nieoceniona może okazać się funkcja, która automatycznie wykrywa przebudzenie dziecka lub pojawienie się niespodziewanych dźwięków z otoczenia. Szumiś z czujnikiem snu to idealne rozwiązanie dla dzieci, których sen bardzo łatwo przerwać. Dzięki takiej możliwości maskotka sama uruchamia się, kiedy tylko wykryje płacz maluszka lub nagły hałas w pomieszczeniu. W ten sposób natychmiast pomaga dziecku zasnąć ponownie. Dodatkowo można ustawiać misie szumisie na konkretny czas szumienia lub włączyć urządzenie w trybie non-stop, który wyłącza się dopiero po manualnym wciśnięciu przycisku.

Fajne zabawki na prezent dla dzieci do 6 lat
Psi Patrol – akcesoria dla dzieci
Last modified: 28 kwietnia, 2022
Close