Written by 9:49 am Porady

Nawilżacze powietrza z ewaporacją – czy to bezpieczne dla dzieci?

Ewaporacja jest naturalnym procesem odparowywania wody, uważanym za jeden z najzdrowszych metod nawilżania powietrza. Czy ewaporacyjne nawilżacze powietrza to również bezpiecznie rozwiązanie dla dzieci i niemowląt?

Sposób działania nawilżacza ewaporacyjnego.

Dzięki wbudowanemu wiatrakowi, nawilżacz ewaporacyjny wtłacza i przepuszcza powietrze przez wkład nawilżający, matę ewaporacyjną albo obrotowe dyski. Dzięki temu suche powietrze staje się nawilżone i w tej postaci wraca do otoczenia. Taki sposób działania powoduje, że urządzenie zużywa niewiele energii.

Ewaporacja występuje naturalnie w przyrodzie, dlatego jest bezpieczna dla ludzi, również dla tych najmłodszych, ponieważ nawilżacz ewaporacyjny nie wydziela gorącej pary.

Ewaporacyjne nawilżacze powietrza dla niemowląt, aby były w 100% bezpieczne, powinny przede wszystkim pochodzić od sprawdzonych producentów.

Wśród nich na uwagę zasługuje np. Klarta, marka stale udoskonalająca swoje urządzenia, stawiająca na bezpieczeństwo i higienę.

Wybierając nawilżacze powietrza dla dzieci, zwróć uwagę na:

  • rodzaj filtrów – zwłaszcza jeśli nawilżacz powietrza ma być przeznaczony dla dzieci z alergią wziewną. Wtedy taki nawilżacz powinien posiadać filtr HEPA, stanowiący barierę dla alergenów.
  • wydajność parowania i powierzchnię nawilżania, które producent powinien podać w opisie urządzenia, by móc dopasować je do metrażu dziecięcego pokoju.
  • moc określająca, czy nawilżacz będzie energooszczędny.
  • tryb nocny umożliwiający wygaszenie ekranu i cichą pracę, która nie zakłóca snu dziecka.
  • higrometr pozwalający monitorować poziom wilgotności i dostosować go do potrzeb.

funkcję osuszania filtra zapobiegającą rozwojowi bakterii i wirusów. Taką funkcję posiada np. ewaporacyjny nawilżacz powietrza Klarta Humea WiFi.

Ewaporacyjny nawilżacz powietrza Klarta Humea WiFi

Ewaporacyjny nawilżacz powietrza Klarta Humea WiFi, Źródło: www.klarta.pl

Taki nawilżacz powietrza to dobry prezent na baby shower, dla przyszłej mamy i dla jej dziecka.

Aby nawilżacz powietrza do pokoju dziecka działał bezpiecznie i skutecznie, musi stać na równej powierzchni, najlepiej w centralnej części pomieszczenia, dla jak największej efektywności. Należy również odsunąć nawilżacz od ściany i mebli na min. 50 cm, by nie doszło do ich zawilgocenia.

Nawilżacz powietrza dla dzieci musi być również regularnie czyszczony i odkamieniany, by był w zupełności bezpieczny dla zdrowia.

Smog zabija Twoje dziecko! Wybierz dobry oczyszczacz powietrza
In vitro – jak przebiega proces zapłodnienia pozaustrojowego
Last modified: 28 września, 2020
Close